Dnia 25 marca 2017 r. od godziny 9.00-17.00 zapraszamy na drugą edycję EUROPEJSKIEGO DNIA NAUKI połączonego z CYKLEM BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW z następujących dziedzin:
• Przedsiębiorczości, Ekonomii, Komunikacji marketingowej, Coachingu, Sztuk walki
• Turystyki, Języka obcego, Pedagogiki, Pedagogiki specjalnej, Cyberprzemocy
• Sprawności ruchowej, Fotografii, Florystyki, Techniki Decoupage
Warsztaty są całkowicie bezpłatne i mają za zadanie zapoznać Państwa z ofertą edukacyjną naszego Centrum a także z kadrą wykładowców. Skierowane są do różnych grup społecznych i do nauczycieli, i do przedstawicieli biznesu, pracowników administracji, służby zdrowia i wielu innych. Na pewno wiele interesujących tematów znajdzie tez młodzież. Jedyne ograniczenie to ukończony 16 rok życia oraz rozpoczęta lub ukończona szkoła średnia.
Jeżeli ktoś chciałby znaleźć sobie nowe hobby to zapraszamy na warsztaty „Fotografia dla początkujących”, gdzie Przemysław Pawlik pomoże w podjęciu decyzji odnośnie wyboru aparatu, nauczy ustawienia czasu i przesłony, kompozycji zdjęcia. Chętni zaznajomienia się z techniką decoupage’u znajdą warsztaty jakie poprowadzi Iwona Terlecka. W czasie ich trwania zgłębią tajniki tworzenia dekoracji w stylu decoupage, shabby. A jeśli w tej technice pójdzie nam dobrze, możemy potem wziąć udział w warsztatach florystycznych u Elżbiety Bień, gdzie z kolei nauczymy się robić piękne wiosenne dekoracje. Gdyby ktoś chciał nauczyć się robić piękne okolicznościowe książki to nauczy go tego Paulina Bukowska. A może ktoś chce przenieść się choć na chwilę do Chin? Nic trudnego. Pomoże mu w tym Monika Kamińska – malarka, prof. UO, która Chiny zwiedziła wzdłuż i wszerz. Masz problemy z pielęgnacją swoich domowych pupili, weź udział w warsztacie „Pielęgnacja zwierząt domowych (kot, pies)” – warsztat poprowadzi lekarz weterynarii Emilia Maciuszek.
Nie bardzo wierzysz w siebie i swoje możliwości? Możesz wziąć udział w warsztatach coachingowych. Bożena Grębowiec nauczy Cię jak realizować swoje marzenia, dążyć do spełnienia wytyczonych celów, a Katarzyna Grygorowicz nauczy jak radzić sobie ze stresem. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości to pod okiem Elżbiety Gabis odbędziesz „Trening pamięci, sprawności i umiejętności poznawczych”. Nie czujesz się bezpiecznie wieczorami? Daniel Lewandowski na swoim warsztacie „Samoobrona – pierwsze 5 sekund” wprowadzi Cię w tajniki samoobrony..
Oczywiście II Europejski Dzień Nauki to także warsztaty naukowe. W arkana komunikacji marketingowej wprowadzi wszystkich uczestników warsztatów Kamila Węcka. Poprowadzi ona praktyczny warsztat z zastosowania narzędzi social media w praktyce. Artur Pieczarka poprowadzi warsztaty radiowe, uczestnicy tych warsztatów będą mogli usłyszeć swoje głosy po krótkich warsztatowych rozmowach oraz zobaczyć, jak montuje się wywiad, sondę czy reportaż.
Jeśli ktoś będzie chciał zapoznać się z podstawowymi zwrotami w języku niemieckim niezbędnymi w pracy z chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi może wziąć udział w warsztacie „Przydatne zwroty języka niemieckiego w pracy opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych” poprowadzonym przez Jadwigę Filipów.
Jeśli ktoś ma problemy z elektroniczną sprawozdawczością ZUS, to wyjaśni wszystko Magdalena Lis prowadząc warsztat: „Sprawozdawczość ZUS przy wykorzystaniu środków elektronicznych - PUE i e-PUAP krok po kroku”. Jolanta Głowacka opowie wszystkim, którzy chcieliby założyć własną firmę jak to zrobić.
Olbrzymi blok zajęć warsztatowych jest dedykowany nauczycielom. Są warsztaty z zakresu pedagogiki specjalnej a także pedagogiki ogólnej. W ramach pedagogiki ogólnej mamy warsztaty: „Gry i zabawy integrujące grupę w czasie wyjazdu i pobytu turystycznego” poprowadzony przez Barbarę Maroszek, „Matematyka w krótkich spodenkach” poprowadzony przez Krystynę Dąbek, „Gry i zabawy logopedyczne w praktyce” poprowadzony przez Magdalenę Gorczycę, „Twórcze myślenie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych (dla nauczycieli)” poprowadzony przez Elżbietę Jurkiewicz, „Prawidła wymowy polskiej w pigułce” poprowadzony przez Justynę Lewandowska, "Wiosenne granie – zabawy muzyczne dla dzieci" poprowadzony przez Joannę Mochnacz, "Wybrane tańce i zabawy ludowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszo-szkolnym” poprowadzony przez Roberta Woźniaka. Z zagrożeniami cyberprzemocy zapozna uczestników warsztatu: „Wylogowani -agresja w sieci” Piotr Osiadły.
W ramach pedagogiki specjalnej mamy warsztaty: „Podstawy dogoterapii” poprowadzony przez Roberta Woźniaka, „Razem w pełni sprawni” poprowadzony przez Bożenę Adamczyk, "Jak radzić sobie z trudnymi zrachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu” poprowadzony przez Elżbietę Jaskólską, "Jak prowadzić zajęcia Metodą Dobrego Startu" poprowadzony przez Marzenę Kulpę, „Rozmowa z dzieckiem niemówiącym jest możliwa - jak być dobrym partnerem komunikacyjnym dla ucznia z autyzmem i głębszą niepełnosprawnością intelektualną" poprowadzony przez Kingę Sajdak, "IDEA CARLA ORFFA –formy aktywności twórczej dzieci niepełnosprawnych z zaburzeniami emocjonalnymi” poprowadzony przez Marzenę Wajdę.
Ale II Europejskie Dni Nauki to nie tylko ciekawe warsztaty. W czasie ich trwania będzie też FOTOBUDKA gdzie będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, będą degustacje i wiele świetnej zabawy.
Szczegółowy wykaz warsztatów z opisem do pobrania TUTAJ
Harmonogram czasowy warsztatów do pobrania TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ
Więcej informacji: 77 43512 54 w. 27, zgłoszenia wysyłamy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy