Zapraszamy na organizowane kursy i szkolenia!

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku"- relacja uczniów ZSOiZ w Bolesławcu

 

W dniu 12.12.2011 uczniowie kl. II ZSZ i Technikum nr 3 mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej organizowanej przez Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Instytucją goszczącą nas w swoich murach była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej-Punkt Konsultacyjny w Nysie. Uczniowie podzieleni na cztery grupy z kolegami ze szkoły z Jeleniej Góry z tej samej branży turystycznej , uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez 4 wykładowców. Tematyka zajęć to :,,Nakrywanie i dekoracja stołów do dań specjalnych” z których uczniowie uczestnicząc w wykładzie i warsztatach dowiedzieli się jak przygotować zastawę i jak spożywać np. owoce morza, karczochy i inne dania specjalne. Kolejne zajęcia z ,,Animacji w turystyce” były okazją do integracji ,zabawy ,ruchu i tańców . Zajęcia wywołały wiele radości i sprawiły ogromną frajdę wszystkim uczestnikom warsztatów oraz pokazały, że każdy ma poczucie rytmu i humoru oraz jak ważną rolę w życiu odgrywają specjaliści od animacji. Po przerwie na słodki poczęstunek zostaliśmy zaproszeni na zajęcia: ,,Sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego”. Zajęcia oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu etyki zawodowej i komunikacji interpersonalnej stały się okazją do praktycznego wykorzystania teorii przy odgrywaniu scenek rodzajowych, związanych z wcielaniem się w role trudnych klientów i pracowników branży turystycznej. Ostatni wykład ,”Savoir vivre w turystyce międzynarodowej na co dzień i od święta” był okazją do poznania zasad protokołu dyplomatycznego, zweryfikowania stereotypów dotyczących zasad dobrego wychowania w różnych kulturach ,zachowania się przy stole i w ważnych sytuacjach życiowych takich jak podróże krajowe i zagraniczne, przyjęcia , uroczystości. Dzięki różnorodności zajęć i sprawnej organizacji wszyscy uczestnicy zajęć z dobrymi humorami i głową pełną nowej wiedzy wracali z poczuciem mile spędzonego czasu. Uczestnikom wycieczki nie przeszkadzała nawet bardzo wczesna pora wyjazdu 5.30, Która wygoniła największych spóźnialskich punktualnie z łóżek na wycieczkę.
Ostatnim miłym akcentem wycieczki było wręczenie nam przez organizatorów wyjazdu dyplomów uczestnictwa w zajęciach. Pragniemy gorąco podziękować za możliwość uczestniczenia w wyjątkowo ciekawych zajęciach Dyrekcji Biura Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Wałbrzychu, przewoźnikowi, którym było Biuro Turystyki Rodzinnej Gold Tour w Prudniku oraz Dyrekcji ZSOiZ za sprawną organizację wyjazdu.

 

Uczniowie II ZSZ ,Technikum nr 3 ZSOiZ w Bolesławcu oraz opiekunki Anna Nowak i Anita Nakonieczna
źródło: http://sucharski.boleslawianie.pl

 


Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" w relacji uczniów ZS w Pieszycach

 

W dniu 16.12.2011r. już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach uczestniczyli w zajęciach praktycznych realizowanych w wyspecjalizowanych ośrodkach badawczo-rozwojowych. Miejscem zajęć była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Nysie. Rano o godz. 7.30 podjechał po nas autobus i ruszyliśmy w drogę - na zajęcia, które rozpoczynały się o godz. 9.30. W drodze mieliśmy możliwość oglądnięcia zabytków w mijanych miejscowościach, a także wysłuchania ciekawych opowieści na ich temat dzięki uprzejmości pani pilot. W zajęciach uczestniczyło 13 uczniów z kl. II technikum hotelarstwa i III technikum obsługi turystycznej: Natalia Żurek, Maciej Kubiak, Adriana Zarzycka, Anna Kot, Jakub Karpierz, Rafał Najwer, Emil Cencora, Sara Lekka, Karina Janik, Klaudia Zimińska, Jakub Kapica, Karolina Rosa, Robert Niciejewski. Na miejscu zaproponowano nam udział w następujących zajęciach: Animacja w turystyce (1godz), Sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego (2 godz.), Savoir vivre w turystyce międzynarodowej, na co dzień i od święta (3 godz.), Nakrywanie i dekoracja stołów do dań specjalnych (4godz.). Zajęcia podobały nam się niezmiernie. Dużo skorzystaliśmy, a przy okazji miło spędziliśmy czas. Mieliśmy okazję skonfrontować naszą wiedzę z wiedzą uczniów z innych szkół, a także praktycznie ją wykorzystać. Opiekunem grupy podczas wyjazdu była pani Beata Czerniejewska a koordynatorem pani dyrektor Beata Tomaszczyk.

 

Beata Czerniejewska, Ewa Krzywda
żródło: http://www.zspieszyce.pl/

 

 

PROJEKT "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" w oczach uczniów Technikum z Karpacza

 

W dniu 23.11.2011 uczniowie II klasy technikum hotelarskiego brali udział w zajęciach praktycznych realizowanych w wyspecjalizowanych ośrodkach badawczo rozwojowych i akademickich w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”. Wszystkie koszty wyjazdu i organizacji sfinansowane zostały z funduszy Unii Europejskiej. Miejscem zajęć była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny w Nysie. W trakcie zajęć mogliśmy poznać jak należy nakrywać i dekorować stoły do spożywania dań specjalnych na przykładzie owoców morza: małży, kawioru czy też ostryg. Podczas zajęć o tematyce sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego skonfrontowaliśmy w ramach pracy w grupach, jakie cechy powinien posiadać taki pracownik. Mieliśmy także możliwość poznać przypadki reklamacji, jakie trafiają do biur podróży od turystów biorących udział w wycieczkach zagranicznych, a także improwizowaliśmy scenki jak należy radzić sobie w sytuacji rozmowy z takimi turystami. Animacja w turystyce była tematem kolejnego bloku tematycznego. Uczniowie poznali jak należy zająć się gośćmi, aby się dobrze bawili podczas pobytu w hotelu. W trakcie zajęć z savoir vivre mieliśmy okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat zasad zachowania się w poszczególnych środkach transportu takich jak pociąg i autobus. Poznaliśmy także zasady ubierania się, panujące na różnych spotkaniach biznesowych, jak również rodzaje posiłków oraz nazwy, które funkcjonują w turystyce, w trakcie takich spotkań. Brakowało nam elementu, który spinałby nasz wyjazd w postaci wspólnego spotkania integracyjnego po zajęciach, aby podsumować zajęcia i podzielić się wrażeniami (ewentualnie zwiedzając bogate w zabytki i fortyfikacje miasto Nysa). Na pewno wszyscy zapamiętamy niefortunne usytuowanie uczelni obok więzienia karnego. Samo wyposażenie, jaki sale uczelni nie mogły stanowić powodów do narzekań. Warto pochwalić także biuro podróży, które organizowało przejazd, zarówno dla naszych uczniów, jaki uczniów z Technikum hotelarskiego z Biedrzychowic. Można było podziwiać pełen profesjonalizm zarówno w pracy pilota i kierowcy. Stanowiło to świetny przykład jak powinna wyglądać obsługa w branży turystycznej. Czekamy wszyscy na dalsze możliwości zajęć praktycznych w ramach projektu.
Adam Lipiński
źródło: http://www.liceum.karpacz.pl/

 


Regionalna Telewizja Opolskie "Remont WSTH w Nysie"

 

Trwają prace remontowe w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie. Niedługo nowy rok akademicki, więc czasu nie pozostało za wiele. Spieszyć się muszą także studenci, dla których przedłużono rekrutację do 31 sierpnia br. Działająca od 10 lat w Nysie Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna zdecydowała się na modernizację budynku dydaktycznego. „Prace remontowe mają na celu dostosowanie Uczelni do nowoczesnych form architektonicznych i edukacyjnych, poprawią także poziom funkcjonalności Uczelni informuje dr Bożena Węcka. Już od nowego roku akademickiego studenci będą mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich zewnętrznej i wewnętrznej strefy rekreacyjnej, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść drugie śniadanie czy napić się gorącej kawy. Odświeżone wnętrza zwiększą także atrakcyjność funkcjonującego tutaj Centrum Edukacyjnego podniosą komfort nauczania” - dodaje.

 


Starostwo Powiatowe "Poprawa warunków kształcenia w Powiecie Nyskim"

 

Trwa remont w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie przy ulicy Poznańskiej 1. Nowy rok akademicki już coraz bliżej, stąd „podjęta przez Uczelnię inwestycja, polegająca na modernizacji budynku idzie pełną parą”. Prace remontowe mają na celu dostosowanie Uczelni do nowoczesnych form architektonicznych i edukacyjnych, poprawią także poziom funkcjonalności Uczelni. Już od nowego roku akademickiego studenci będą mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich zewnętrznej i wewnętrznej strefy rekreacyjnej, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść drugie śniadanie czy napić się gorącej kawy. Odświeżone wnętrza zwiększą także atrakcyjność funkcjonującego tutaj Centrum Edukacyjnego (www.poznanska.nysa.pl) podniosą komfort nauczania.

 


Urząd Miejski Nysa "Modernizacja budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie"

 

Trwa remont w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Nysie przy ulicy Poznańskiej 1. Nowy rok akademicki już coraz bliżej, stąd „podjęta przez uczelnię inwestycja, polegająca na modernizacji budynku idzie pełną parą”. Prace remontowe mają na celu dostosowanie uczelni do nowoczesnych form architektonicznych i edukacyjnych, poprawią także poziom funkcjonalności uczelni. Już od nowego roku akademickiego studenci będą mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich zewnętrznej i wewnętrznej strefy rekreacyjnej, gdzie będą mogli odpocząć, zjeść drugie śniadanie czy napić się gorącej kawy. Odświeżone wnętrza zwiększą także atrakcyjność funkcjonującego tutaj Centrum Edukacyjnego (www.poznanska.nysa.pl) podniosą komfort nauczania.





Europejskie Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe Vademecum

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...

Our website is protected by DMC Firewall!